Матуранти 2019

Денес Валандово танцуваше во ваш ритам. Училишното ѕвонче и парадата го одбележаа симболично крајот на еден дел од вашиот животен роман, ама најавија и нов. Смејте му се на животот, баш како денес и грабајте немилосрдно од него преку вашите успеси. Среќно матуранти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *